Lista rzeczy na wyprawką dla dziecka

Narodziny dziecka to jeden z najszczęśliwszych momentów dla przyszłych rodziców. Rodzice oczekują z niecierpliwością przyjścia na świat dziecka, i chcą być starannie do tego przygotowani. Wiąże się to także obawą i wątpliwościami, czy należycie jest przygotowana pierwsza wyprawka dla dziecka z niezbędnymi rzeczami, i koniecznymi do prawidłowej pielęgnacji niemowlęcia. Podpowiadamy listę rzeczy które powinny się znaleźć w koszyku zakupów.

Kosmetyki do pielęgnacji

Pośród  najważniejszych rzeczy, które powinniśmy zakupić niewątpliwie są akcesoria przeznaczone do pielęgnacji, dla tak wymagającej osoby jaką jest noworodek. Do nich możemy zaliczyć pieluchy jednorazowe, lub tetrowe, kremy na odparzenia, oliwka do nawilżania skóry, płyn dezynfekujący i opatrunki do pielęgnacji kikuta pępowiny. Pomocne również będą chusteczki nawilżające, oraz zwykła sól fiziologiczna do przemywania oczu. Warto zaopatrzyć się także w szampon i delikatny balsam do kąpieli.

Akcesoria przydatne w pierwszych dniach noworodka

Do takich niezbędnych akcesoriów na pewno zaliczyć należy rożek lub otulacz, który jest niezbędny w pierwszych dniach życia. Dla wygody matki, oraz bezpieczeństwa maleństwa warto zakupić przewijak, który jest wygodnym mebelkiem nie tylko do przewijania, ale także do wszelkich czynności pielęgnacyjnych. Ubranka takie jak śpioszki, body czy kaftaniki to niezbędne rzeczy, które muszą być dopasowane do pory roku, oraz mniej więcej do wielkości noworodka, aby zbyt małe go nie uciskały i nie krępowały. Należy również przygotować wanienkę do codziennej kąpieli, termometr do pomiaru temperatury wody, myjki, a także ręczniki z kapturkiem, które zabezpieczą delikatną główkę. Innymi niezbędnymi akcesoriami są delikatne szczoteczki do włosów, butelki do karmienia wraz z podgrzewaczem do pokarmów, a także nożyczki z zaokrąglonymi końcówkami.

Sen, spacer i bezpieczeństwo noworodka

Kiedy mamy już rzeczy koniczne do pielęgnacji i ubrania maluszka, innym przedmiotem będzie zabezpieczenie miejsca do spania, spacerów, oraz wszelkich akcesoriów, które dbają o bezpieczeństwo. Niewątpliwie do nich należy łóżeczko z materacem wraz z pościelą i wózek do spacerów wraz z ochronnymi pokrowcami. Tutaj inwencja zależy od rodziców jaki rodzaj wózka zdecydują się wybrać. Wydaje się że najlepszą opcją jest wózek wielofunkcyjny, który może być wykorzystany jako gondola oraz jako spacerówka. Niemniej ważną płaszczyzną jest bezpieczeństwo maleństwa, dlatego fotelik do samochodu, czy elektroniczna niania to podstawa w tym zakresie. Również wszelkie maty czy podkłady będą zabezpieczać przed otarciami lub zetknięcia się z zbyt twarda powierzchnią np. przewijaka lub dna wanienki.

Podobne wpisy