Jak wybrać prezent na 1 urodziny?

Jak wybrać prezent na 1 urodziny

Prezent na roczek powinien być wyjątkowy, dlatego warto poświęcić chwilę, by wybrać coś wyjątkowego. Zabawki dla małych dzieci powinny wspierać rozwój i być bezpieczne. Powinna zachęcać do aktywności i pomagać zdobywać nowe umiejętności. Jakie są idealne prezenty dla rocznych dzieci?

Jeździki dla dzieci są świetnym prezentem

Dzieci roczne często są w okresie nauki chodzenia. Chętnie przemieszczają się po swojemu. Doskonałym prezentem dla małego dziecka są jeździki. Kolorowe małe pojazdy, na które można usiąść i jechać. Można je także pchać i często posiadają szufladę lub schowek, do których dzieci mogą włożyć swoje ulubione przedmioty. Mogą wyglądać jak pojazdy policyjne albo inne ciekawe auta lub zwierzęta. Dzięki jeździkom dzieci uczą się równowagi podczas wspaniałej zabawy.

Zabawki interaktywne są świetnym prezentem na 1 urodziny

Grające pieski i misie, świecące lampki to tylko część z możliwości jakie mają nowoczesne zabawki dla małych dzieci. Dzięki takim zabawkom wspieramy rozwój. Dzieci ćwiczą motorykę małą oraz pamięć. Szukając unikalnego prezentu warto sprawdzić, jak gra zabawka, niektóre z nich mają bardzo nieprzyjemne lub zbyt głośne melodie. Koniecznie trzeba sprawdzić jakość zabawki, a jeśli jest na baterie to trzeba je dołożyć do prezentu, by dziecko od razu mogło się bawić!

Zabawki edukacyjne

Dzieci w tym wielu rozpoczynają naukę kształtów. Stoliki edukacyjne świetnie sprawdza się jako prezent. Maluch cały czas odkrywa coś nowego, a na takim stoliku spotkać można sortery, labirynty, ruchome kołowrotki albo koła zębate. Dzieci mogą obserwować i aktywnie uczestniczyć w zabawie. Dzieci spędzają dużo czasu przy tego typu zabawkach, co korzystnie wpływa na ich rozwój.

Piramidy do układania

Drewniane, plastikowe lub papierowe piramidy są uwielbiane przez dzieci. Jeśli same jeszcze nie potrafią ich ułożyć na pewno wielką frajdę przynosi im ich niszczenie. Dzieci uczą się wielkości i ciężaru poszczególnych elementów. Zabawa dostarcza wiele emocji, bo ustawienie wieży wcale nie należy do najprostszych rzeczy. Piramidy mogą być malutkie, wtedy zazwyczaj są drewniane, niektóre mogą być wyższe od dzieci, wtedy musza być zrobione z lekkich materiałów jak karton.

Sortery

Są to niezwykle popularne zabawki dla rocznych dzieci, które właśnie uczą się różnych zależności, a kształty które trzeba dopasować im w tym pomagają. Dzieci uczą się związków przyczynowo skutkowych, a same zabawki pozytywnie działają na koordynacje ręce-oko a także rozwijają logiczne myślenie.