Zabawki do piaskownicy uwielbiane przez dzieci

Dzieciaki uwielbiają zabawę w piaskownicy, mogą tworzyć ciekawe budowle, przesypywać piasek lub robić babki. Zabawki dla małych dzieci muszą być bezpieczne i wykonane z materiałów najwyższej jakości. Zabawki do piaskownicy nadają się doskonale podczas wakacyjnych wyjazdów na plażę.

Co powinien zawierać zestaw do piaskownicy?

Oto elementy, których nie może zabraknąć w piaskowej wyprawce. Komplety mogą różnić się zawartością i wielkością, jednak każdy z nich powinien zawierać:

  • Wiaderko
  • Łopatka
  • Grabki
  • Sitko
  • Foremki

Tych kilka rzeczy pozwala na długą zabawę w piasku. Komplet nie musi mieć ogromnej ilości elementów, ważne by był dobrej jakości i był wykonany z dobrych materiałów. Mniejsza ilość zabawek sprzyja także kreatywności. Zestawy są często kompaktowe i sprzęty można zmieścić w wiaderku. Dzięki czemu łatwo go transportować, dziecko może robić to samodzielnie.

Z czego mogą być zabawki do piaskownicy?

Najpopularniejszym materiałem jest plastik, należy jednak zwrócić uwagę, by nie był zbyt delikatny. Czasem po jednej zabawie może nabawić się uszkodzeń lub zadrapań. Zabawki do piasku raczej nie nudzą się dzieciom, dlatego warto zainwestować w zabawki dobrej jakości, które długo posłużą. Warte uwagi są także sprzęty silikonowe, które są bardziej wytrzymałe oraz milsze w dotyku. Są miękkie i o wiele bezpieczniejsze niż klasyczne zabawki. Ogromną zaletą tego typu zabawek zrobionych z silikonu jest możliwość zmiany ich kształtu. Można je zwinąć bez uszkodzenia ich. Silikonowe zabawki urzekają atrakcyjnym designem i łatwo utrzymać je w czystości.

Koparki, ciężarówki i wozy drabinowe

Do piasku świetnie sprawdzają się wszelkiego rodzaju pojazdy. Można na nie załadować dużo piasku i przewieźć na drugą stronę piaskownicy. Takie zabawki urozmaicają zabawę, której bazą są łopatki i wiaderka. Ciężarówki mogą mieć pakę, a koparki wielką łopatę, którą można nabierać piasek do ciężarówki. Wyobraźnia dzieci nie ma granic, dlatego za każdym razem zabawa tymi samymi sprzętami może wyglądać inaczej.

Wodne zabawki do piasku

Dzieci uwielbiają robić błotko z piasku. Każda zabawka zmienia swoją funkcje, gdy pojawia się w zabawie woda. Zabawki do piasku zrobione z plastiku lub silikonu świetnie sprawdzają się także do zabaw z wodą. Woda utwardza piasek, dzięki czemu można robić zamki i ogromne budowle.

Niezależnie jaki zestaw kupimy dziecku, na pewno zapewni mu ogrom zabawy i będzie rozwijał kreatywność. Nawet zwykła łopatka i wiaderko mogą posłużyć doskonałej zabawie!

Podobne wpisy